
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Temperature Coefficient | 7 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Reference Type | Series |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Current | 70 µA |
| Initial Accuracy | 0.06 % |
| Min Input Voltage | 3 V |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$7.69588
Ext.Price$7.69588
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.69588 | $7.69588 |
| 10 | $6.04609 | $60.46090 |
| 25 | $5.63376 | $140.84400 |
| 50 | $5.46617 | $273.30850 |
| 100 | $5.30351 | $530.35100 |
| 300 | $5.06287 | $1518.86100 |
| 500 | $4.83315 | $2416.57500 |
| 1000 | $4.61381 | $4613.81000 |
